U okviru kontinuiranih aktivnosti vezanih uz Festival žena iz ruralnih područja Koprivničko-križevačke županije, održano je druženje sudionica i organizatora u Lovačkom domu Zeko u Kalinovcu.
Tom prilikom je predsjednica županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova Verica Rupčić zahvalila ženama na sudjelovanju i osobnom angažmanu, ali i njihovoj pratnji i svima koji su im bili podrška. Istaknula je važnost pojedinačnih prezentacija, kojima se postiže cilj prikaza različitosti života današnjih žena u ruralnom prostoru, a time i život njihovih obitelji pa i društvene zajednice u kojoj žive jer su mnoge nositeljice društvenog i kulturnog života u svojim sredinama.
Druženje je bilo prilika za bolje upoznavanje, razmjenu iskustava i umrežavanje žena u opuštenoj i veseloj atmosferi. Uz iznenađenje u obliku prekrasne torte, koju je pripremila Anita Kovačić, za dobru atmosferu uz posebnu svirku, pjesmu i ples pobrinula se ovogodišnja sudionica Festivala Marija Pavlović, predstavnica općine domaćina, koja je okupila prijatelje glazbenike i u svojoj osebujnoj svestranosti zasvirala na kontrabasu.








