Održana 5. Likovna kolonija ‘David Piskor 2023.’

U organizaciji Udruge hrvatskih dragovoljaca-veterana Domovinskog rata Novigrada Podravskog, 4. studenog održana je peta Likovna kolonija ‘David Piskor 2023.’ na gospodarstvu obitelji Vuljak.


Dvadeset dvoje slikara stvaralo je na platnu i u tehnici akvarela, a nastali radovi bit će predstavljeni javnosti iduće godine. Koloniji su prisustvovali Pero Topljak-Petrina, Mirko Markešić, Ljerka Tropšek, Stjepan Pongrac, Branko Matina, Ivan Rođak, Josip Gregurić, Josip Petras, Dragutin Gudlin, Alojz Horvat, Mirko Horvat, Zlatko Sabolović, Martin Hrženjak, Zlatko Štrfićek, Anđelko Brkić, Zdravko Šabarić, Franjo Mihočka, Mladen Palić, Đuro Jaković, Stanko Padarić, Helena Benković i Zlatko Kolarek.

Dodajmo kako su slikari minutom šutnje odali počast svim pokojnim braniteljima te dvojici preminulih slikara, Josipu Tkalčecu i Slavku Dukiću, koji su sudjelovali na svim predhodnim kolonijama. Umjetnicima su se u druženju pridružili i članovi amaterske kazališne družine MAK iz Markuševca iz Zagreba.

Podsjetimo, hrvatski branitelj David Piskor rođen je 10. travnja 1970. godine u Koprivnici, a živio je u Novigradu Podravskom. Pristupio je u Zboru narodne garde 1. srpnja 1991. godine. Izgubio je život na početku Domovinskog rata kao prva žrtva srpske agresije na području grada Koprivnice, točnije poginuo je 7. listopada 1991. godine kao pripadnik 117. brigade Hrvatske vojske pri raketiranju koprivničke vojarne.


Foto: JPC i P. Grgić

Vezani članci

Najčitanije