U koprivničkoj Knjižnici i čitaonici Fran Galović u utorak predstavljena je zbirka poezije desetogodišnje Koprivničanke Une Bebek. Prilikom predstavljanja Una i njezina sestra Rea čitale su pjesme i upoznavale prisutne o njezinoj poeziji.
Inače, Una je učenica Osnovne škole Braća Radić, a na pisanje pjesama potaknula ju je njena učiteljica Ines Turk koja je na predstavljanju knjige istaknula zadovoljstvo suradnje s njom i njezinom obitelji.
Valja napomenuti da Una bilježi svoju svakodnevicu, osjećaje i doživljaje i to na jednostavan, topao i vedar način, a piše o obitelji, kućnim ljubimcima, prijateljima, domovini, ali i o sebi. Zbirka poezije Srce mi se smije sadrži 25 pjesama i nekoliko haiku pjesama.
Spisateljica za djecu Željka Horvat Vukelja prilikom predstavljanja osvrnula se na pojedine stihove i naglasila što je to toliko privlačno u njenim stihovima, a knjižničarka Danijela Petrić zahvalila se svima koji su poduprli Unu i istaknula kako svi moramo biti ponosni na nju jer već tako mlada stvara velike stvari.







