Ronioci Šoderice osvojili pregršt medalja na državnom prvenstvu, rušeni i državni rekordi

Mladi članovi Ronilačkog kluba ‘Šoderice’ iz Koprivnice ponovo su osvojili brojna odličja u Rijeci gdje je održano 30. pojedinačno i ekipno juniorsko Prvenstvo u plivanju perajama i brzinskom ronjenju, a ujedno je održan i Nevera finswimmingcup.

Natjecanje je održano 12.i 13. studenog na bazenima Kantrida, a na natjecanju je sudjelovalo 10 klubova iz Hrvatske. Ronilački klub Šoderica predstavljali su Dora Bradić, Ljupka Patrčević Lončarić, Rea Vuk, Isabella Victoria Švegović, Paula Široki, Petar Treščec,TinTreščec, Petar Koluder, Leo Bradić, Viktor Lovreković i Mihael Šestak.

Ukupno mlađi juniori i mlađe juniorke su treći u Hrvatskoj, klupski su također treći, dok su juniori osvojili prvo mjesto, a klupski su zauzeli četvrto mjesto u Hrvatskoj.

Oboreni su i državni rekordi – Viktor Lovreković  oborio je mlađe juniorske rekorde u utrkama na 400 m.pp, 200 m.pp, 1500m.pp i juniorski rekord na 1500. mpp dok je Tin Treščec oborio kadetske rekorde na 800m.pp i 1500m.pp.

– Rezultati samo potvrđuju koliko je zahvalno raditi s mladima i s djecom, jer iznenađujuće brzo postižu odlične rezultate, stječu radne navike na treninzima, razvijaju svoje tijelo i  pobjednički duh, a time potiču i one najmlađe, koji su tek počeli trenirati. Imamo samo jedan mali problem. U  prostorijama Kluba ‘Šoderica’ gotovo  da više nema mjesta za sve osvojene pehare i nagrade, ali naći ćemo negdje još mjesta za nove police – poručili su iz kluba.

Rezultati juniorskog prvenstva
  • Tin Treščec u kategoriji mlađih juniora osvojio je 3.mjesto u utrkama  na 800 m.pp,400 m.pp,1500 m.pp
  • Viktor Lovreković u kategoriji mlađih juniora osvojio je 1.mjesto u utrkama na 50 m pp,800 m.pp,400 m.pp,100 m.pp,200m.pp i 1500m.pp
  • Leo Bradić u kategoriji  juniora osvojio je 1. mjesto u utrkama na 100 i 400 metara -brzinsko ronjenje, 50 metara apnea, 2. mjesto u utrci na 1500 metara.pp, 3.mjesto u utrkama na 400 m.bf i 200 m.bf

Štafete

4×50 m.bf:

2.mjesto – Mlađe juniorke u sastavu Dora Bradić, Ljupka Patrčević Lončarić, Rea Vuk, Isabella Victoria Švegović

4x100m.pp

3. mjesto – Mlađe juniorke u sastavu Dora Bradić, Ljupka Patrčević Lončarić,Paula Široki , Isabella Victoria Švegović

1. mjesto – Juniori u sastavu Tin Treščec, Petar Koluder, Leo Bradić, Viktor Lovreković

4×100 m.bf mix

1. mjesto  – Juniori u sastavuPetar Koluder, Leo Bradić,Dora Bradić,Paula Široki

3. mjesto – Mlađi juniori u sastavuLjupka Patrčević Lončarić, Isabella Victoria Švegović,Tin Treščec,Viktor Lovreković

4X50m.pp mix

3.mjesto- Juniori u sastavuPetarTreščec, Leo Bradić,Dora Bradić,Rea Vuk

3.mjesto – Mlađi juniori u sastavuLjupka Patrčević Lončarić, Isabella Victoria Švegović,Tin Treščec,Viktor Lovreković