Pred nama su tradicionalni, sada već 34. po redu Ivanečki kresovi, folklorni i ujedno najznačajniji kulturni događaj u Općini Koprivnički Ivanec. Riječ je o folklornoj manifestaciji koju organizira Društvo izvornog folklora Koprivnički Ivanec još od 1976. godine s ciljem predstavljanja pjesama, plesova, narodne nošnje i običaja Koprivničkog Ivanca i Podravine, Hrvatske i inozemstva.
Manifestacija počinje ovu subotu i pozvani su svi koji žele uživati u jedinstvenoj kulturnoj baštini ovog predivnog podravskog kraja.
Program počinje izložbom izvornog Ivanečkog veza, mimohodom ulicama Koprivničkog Ivanca i odlaskom u župnu crkvu, a nastavlja se nastupima folklornih društava u velikom šatoru iza društvenog doma.
Ove godine u Koprivnički Ivanec dolaze KUD Toplice Varaždinske Toplice, HKUD Slavonija Jakšić, KUD Sveti Križ Začretje, KUD Mihovil Krušlin Šenkovec, KUD Moslavina Kutina, FS Đeram – Zajednica Mađara Grubišnog Polja i KUD Rudar Glogovac.
U večernjim satima sve posjetitelje zabavljat će Tamburaški sastav FRONTmEni.
– Dođite u Koprivnički Ivanec i podržite kulturnu baštinu našeg, ali i drugih hrvatskih krajeva – poručili su iz Društva izvornog folklora Koprivnički Ivanec.







