’15 PO 15′ Cijela Hrvatska čitat će djeci, uskoro počinje zanimljiv nacionalni izazov. Evo svih detalja

Uskoro počinje Nacionalni čitalački izazov naziva “15 po 15: cijela Hrvatska čita djeci” koji provodi Ministarstvo kulture i medija u okviru kampanje “Rođeni za čitanje”.

Kako poručuju iz tima programa “Rođeni za čitanje”, izazov će se provoditi od 15. do 29. siječnja.


– Izazov “15 po 15” potiče sudionike da 15 dana zaredom izdvoje 15 minuta dnevno za zajedničko čitanje i iz prve ruke osjete njegove dobrobiti. Istraživanja potvrđuju da čak i kratko, ali redovito čitanje ima dugoročan pozitivan učinak na razvoj govora, rječnika, pažnje i emocionalne sigurnosti djeteta. 15 minuta dnevno dovoljno je za stvaranje navike koja može trajati cijeli život – navode i pozivaju vrtiće, knjižnice, bibliobuse, roditelje i skrbnike da se prijave na izazov klikom ovdje.

Poziv na sudjelovanje u ovom nacionalnom izazovu uputila je i koprivnička Knjižnica i čitaonica Fran Galović kao koordinator za grad Koprivnicu i okolicu.

– Slikovnice za izazov možete posuditi u knjižnici i Bibliobusu, a možete koristiti i prostor knjižnice i Bibliobusa za čitanje uz prethodnu najavu na djecji@knjiznica-koprivnica.hr ili bibliobus@knjiznica-koprivnica.hr – ističu u knjižnici.

Vezani članci

Najčitanije