Anica Gudelj, iskusna vratarka rodom iz Mostara, stiže u Koprivnicu te će od sljedeće sezone braniti boje RK Podravka.
Prve rukometne korake je napravila u rodnom gradu nastupajući za HRK Katarina Mostar, zatim seli u Banja Luku gdje nastupa za ŽRK Borac, nakon čega odlazi u HRK Grude. Anica je već tada osvajala titule te stekla prvo iskustvo na međunarodnoj sceni igrajući EHF Cup, da bi ubrzo preselila u Njemačku, točnije u SV Union Halle-Neustadt.
U sezoni 2017./2018. te ponovno u sezoni 2019./2020. ekipa seli iz drugog ranga u prvi, odnosno, u Bundesligu. Već tada je Anica bila jedna od vratarki koje su poznate po konstantnosti i visokom postotku obrana, da bi 2023. godine novi inozemni angažman potražila u Rumunjskoj, od kada nastupa za CSM Coronu Brașov u dresu koje se uspješno natječe i u EHF Europskoj ligi.
Dvije sezone zaredom bila je proglašena najboljom rukometašicom Bosne i Hercegovine te je sada odlučila da je vrijeme za novi iskorak u karijeri, upravo u Koprivnici.
– Željela sam biti bliže kući i obitelji, a dolazak u Podravku pokazao se kao idealna prilika. Klub ima velike ambicije i redovito nastupa u Ligi prvakinja, što je za svaku igračicu veliki motiv. Upravo ta kombinacija presudila je da odaberem Koprivnicu kao svoj sljedeći dom – govori Anica u uvodu pa odgovara na pitanje koja joj je bila prva pomisao prilikom potpisivanja ugovora.
Prva pomisao bila je – izazov.
Podravka je klub u kojem su ambicije uvijek najviše moguće, a to znači i veliki pritisak.
– Upravo takve situacije iz mene izvlače najbolje. Privukla me ta odgovornost i želja da budem dio ekipe koja se bori za trofeje svake sezone. Zapravo mi nije ovo prvi kontakt s Podravkom, tako da sam i prije razmišljala o tome. Međutim ovaj put se sve nekako posložilo i drago mi je što smo se uspjeli brzo dogovoriti – poručila je iskusna vratarka i rekla kako su glavni ciljevi naravno osvajanje Prvenstva Hrvatske i Kupa Hrvatske, a misli da bi neki malo veći iskorak u Ligi prvakinja također bio ostvariv ako ih posluži zdravlje.
– Dosta budućih suigračica poznajem jer sam igrala protiv njih u Njemačkoj ili Rumunjskoj i radujem se što ću ih imati priliku bolje upoznati. S Mateom Pletikosić sam već igrala u Coroni Brașov, dobre smo prijateljice i posebno mi je drago što ponovo imamo priliku zajedno igrati – otkriva nova vratarka koja smatra da je metalna priprema jako važna, naravno uz nekoliko specifičnih ‘rituala’ prije svake utakmice.
Mentalna snaga je vrlo bitna za poziciju, možda čak i najbitnija.
Ona dođe s godinama i iskustvom tako da se ne priprema previše za taj dio.
– Fokusiram se više na to da se dobro pripremim za svakog sljedećeg protivnika kroz video analize i da što bolje treniram, ostalo nekako samo dođe. Imam dosta rituala na dan utakmice, ali recimo da obavezno popijem tri, četiri kave i da uvijek pred dolazak u dvoranu slušam istu playlistu – poručila je Anica kojoj će igranje bliže domu biti dobra promjena.






