Titula ‘Grad za mlade’ ove se godine na inicijativu Udruge gradova u Hrvatskoj dodjeljivala po drugi puta kao i priznanje onim hrvatskim gradovima koji su zadovoljili standarde kvalitete u određenim tematskim područjima. Križevcima, Poreču i Pregradi ove je godine certifikat ‘Grad za mlade’ dodijeljen za razdoblje od 2022. do 2025. godine, a u konkurenciji 15 hrvatska grada.
Važno je reći da je uvjet za dobivanje tog certifikata bio zadovoljiti više od 70 kriterija u osam različitih tematskih područja, a osim priznanja, gradovi su dobili i zastavu koju mogu izvjesiti u gradu.
– U svakom od tri certificirana grada izradit će se i grafit s lokalnim motivima i elementima certifikata – obaveznog imena certifikata i godine trajanja. Za izradu grafita u Križevcima, odabrana je lokacija kod skate parka, a autor rada je umjetnik Chez 186 koji je već imao priliku surađivati s Gradom – poručili su iz križevačke Gradske uprave te dodali kako će ove godine grafite dobiti još Poreč i Pregrada, dok je prošle godine grafit dobilo čak devet gradova.
Ovog su tjedna grafit obišli Sandro Novosel, pročelnik Upravnog odjela za odgoj, obrazovanje, kulturu, sport, socijalnu skrb, nacionalne manjine i turizam te gradonačelnik Mario Rajn koji je pritom istaknuo kako je grafit jedan vidljivi znak, odnosno simbol, ali je puno važniji sadržajni aspekt bavljenja mladim ljudima.
– S obzirom na to da nas za tri godine očekuje obnova certifikata, zadane standarde morat ćemo održavati, a sve na dobrobit naših mladih Križevčanki i Križevčana – dodao je.







