Predstavljen program obilježavanja Praznika rada

Grad Koprivnica i partneri tradicionalno su u povodu obilježavanja Praznika rada pripremili bogati program za građane.


Ove godine proslava se vraća na Zrinski trg i Trg bana Josipa Jelačića koji će ugostiti naše lokalne glazbenike, ali i glazbenu zvijezdu Petra Grašu. Uz koncerte očekuju nas i razne dodatne aktivnosti, a pri tome se najviše ističe Sajam cvijeća.

Na današnjoj konferenciji za novinare na kojoj je predstavljen Pan fest, odnosno program uoči i na dan Praznika rada, gradonačelnik Mišel Jakšić izrazio je zadovoljstvo što će nakon korone i Obnove središnjih trgova grada ponovno disati punim plućima.

– Osim domaćih izvođača koji su nominirani ili već posjeduju Porina, svako će biti zanimljivo popratiti subotnji light show  – istaknuo je Jakšić.

Predsjednica Uprave Komunalca Nataša Tetec naglasila je da gradska tvrtka odrađuje tehnički dio posla vezan uz manifestaciju. Osim toga, predstavila je i KC zvonček, komunalni glasnik tiskan u 12.000 komada, koji će građanima biti dostavljen na kućne adrese.


Iako obilježavanje Praznika rada traje tri dana i počinje u subotu, direktor Turističke zajednice grada Koprivnice Renato Labazan naglasio je da će Sajam cvijeća biti postavljen veću u petak na Trgu bana Josipa Jelačića.

– Riječ je o jedinstvenom sajmu jer će na njemu osim ukrasnog bilja svoje mjesto naći i kopriva. Drugim riječima, Koprivnica si iz povijesnih razloga može dozvoliti izložbu onoga što neki smatraju dračem – kazao je Labazan.

Naravno, i ovaj praznih rada neće proći bez podjele graha za što se pobrinula Podravka koja će u ponedjeljak točno u podne u gradski park dopremiti 3500 porcija i njima počastiti građane.

Osim toga Podravka će u usbotu od 11 sati predstaviti veliki kulinarski show Hrana koja brine o vama.

Calsberg će uz već svima dobro poznata pića, predstaviti neke njihove nove varijante.


Iščekivani nastup Petra Graše održat će se u ponedjeljak u 20.30 sati, a naši porinovci: Vojkan i Bruna Matić – Noise, Miroslav i Gordana Evačić te Ogenji i Folklorni ansambl Koprivnica na pozornicu se penju u subotu od 19.30 sati.

Ovogodišnji partneri manifestacije su Carlsberg CroatiaPodravkaKomunalac i Turistička zajednica grada Koprivnice.

Vezani članci

Najčitanije