Pobjednicima kreativnog natječaja Koprivničke priče 2025 uručene su nagrade u koprivničkoj Knjižnici i čitaonici Fran Galović.
Podsjetimo, na natječaj je pristiglo 18 kratkih priča iz raznih dijelova Hrvatske,. a pobjedničke su “Crvena prašina” Nikoline Sabolić, “Najluđi Božić u Koprivnici” Zorana Odžića i “Radujte se narodi” Dore Mihanović.
– Natječaj je osmišljen prije sedam godina s ciljem poticanja kreativnosti, kao i kulture pisanja i čitanja u lokalnoj zajednici, ali i šire. Jedan od uvjeta natječaja jeste radnja smještena na koprivničke ulice i trgove stoga se kroz pisanu riječ promovira i grad Koprivnica. Ovogodišnja je tema natječaja bio Božić. Jedan od kršćanskih blagdana koji je često kroz povijest inspirirao umjetnike pa tako i književnike – poručili su iz knjižnice.
Spomenimo da priče možete pročitati na mrežnoj stranici knjižnice.
Tekst pripremila Lorena Gaži.








