Studenti s područja Koprivničko-križevačke županije danas su potpisali ugovore o stipendiranju za akademsku godinu 2025./2026.
Ukupno 154 studenta dobiva mjesečnu stipendiju od 200 eura, a dodjela je održana u prostorijama Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Koprivnica.
Župan Tomislav Golubić pozdravio je studente i studentice te istaknuo važnost ulaganja u obrazovanje.

– Siguran sam da će 200 eura mjesečno pomoći vama i vašim roditeljima. Nadam se da ćemo sljedeće jeseni imati 200 studenata i da ćemo u budućnosti pronaći načina da vam osiguramo još više sredstava. Ulaganje u studente i stipendije je nešto što sam siguran da nismo pogriješili, a na vama je da me ne iznevjerite – rekao je Golubić.
Župan je najavio i mogućnost rješavanja studentskog i učeničkog doma u Koprivnici kako bi studenti imali osigurane smještajne kapacitete. Također je naglasio važnost studentskog iskustva, podsjećajući na ravnotežu između studija, zabave i stvaranja prijateljstava.
– Znam kako je to biti student – vrlo je izazovno i ima tu puno prepreka i stvari koje se treba proći da bi se došlo do diplome, ali nemojte zaboraviti ni uživati. Studentski dani su lijepi dani, stvorite lijepe uspomene, upoznajte puno ljudi, stvorite prijateljstva. Ako vam mi kao Županija možemo barem malo pomoći s tih 200 eura mjesečno, onda smo napravili dobru stvar. Ako se uspijete zaljubiti, stvoriti prijateljstva i onda još završiti fakultet… E onda ste studirali kako treba. Ulažemo u vas, imamo vjere u vas, a na vama je da odradite sve ovo što sam vam rekao, a to su prijateljstvo, ljubav, zabava, a i diploma – rekao je župan Golubić i još jednom zahvalio svima na dolasku.
Okupljenima se u ime studenata obratila studentica stomatologije Martina Berta, koja već petu godinu prima županijsku stipendiju.

– Ova stipendija nam je uistinu svima dobar vjetar u leđa i, kao što je župan rekao, dodatan izvor prihoda. Mislim da nam ona daje motivaciju za daljnji rad i težnju za napredak i trud. Dosta je zahtjevno studirati stomatologiju, teško je uz to i raditi kao student, tako da ovih 200 eura mjesečno stvarno dobro dođe – rekla je Berta i zahvalila se Županiji uime svih studenata na podršci i novcima koji su, kako je rekla, dobar izvor prihoda.



























































































