Slaven Belupo pošteno namučio Dinamo no ipak upisao poraz

Nogometaši Slaven Belupa u 26. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige upisali poraz od Dinama. Na Maksimiru je rezultat bio 5:2, a pogotke za goste postigli su Lepinjica i Šakota.
Trener Roy Ferenčina nije mogao računati na kartonirane Mioča i Boseca, dok su susret s Dinamom propustili Božić i Međimorec zbog ozljeda.
Dobro je ušao Slaven Belupo u utakmicu, no Dinamo je poveo iz prvog udarca po golu. Halilović je u 7. minuti zabio za 1:0. U 18. minuti Vidović je zabio za 2:0. Nije se dugo čekalo na odgovor Slavena – četiri minute kasnije Štrkalj je lijepo ostavio loptu Lepinjici koji iskosa s lijeve strane milimetarski precizno gađa drugi kut za 2:1. Do kraja poluvremena Slaven Belupo opasno je prijetio preko Murića i Šakote, no nije uspio doći do izjednačenja. Gol Štrkalja glavom u 29. minuti poništen je zbog zaleđa.


Slavenaši su se u igru vratili u 59. minuti. Šakota je iskoristio pogrešku domaćina i pod gredu s 10-ak metara zakucao loptu za 2:2. U novo vodstvo Dinamo je stigao 11 minuta kasnije kada je Kulenović za 3:2 realizirao kazneni udarac. Vodstvo od 4:2 pa i konačnih 5:2 postavio je Baturina golovima u 82. minuti i sudačkoj nadoknadi susreta iz jedanaesterca.

U idućem kolu Slaven Belupo će u Koprivnici ugostiti Rijeku. Ta će se utakmica igrati u subotu s početkom u 15 sati.

Vezani članci

Najčitanije