Štefanec i Šestak na natjecanju u Mađarskoj srušili osobne rekorde

U mađarskom gradu Egeru održano je 15. Svjetsko kolo kupa u plivanju perajama na kojem su sudjelovali i Alanna Štefanec te Mihael Šestak, članovi Ronilačkog kluba Šoderica, kojima je ovo ujedno bilo i prvo pojavljivanje na Svjetskom kupu. Štefanec je na 50 metara podvodno i s isplivanim vremenom od 19 sekundi i 51. stotinkom osvojila osmo mjesto među mlađim kadetima, ali i srušila osobni rekord.

U plivanju perajama na 50 metara zauzela je 14. mjesto dok je u istoj disciplini na 100 metara bila šesnaesta. Ovim rezultatima Alanna Štefanec je prvi put isplivala i A normu za ulazak u juniorsku reprezentaciju Hrvatske. Mihael Šestak je 50 metara podvodno preplivao za 16 sekundi i 96 stotinki te zauzeo 31. mjesto, na 50 metara bi-fins stilom bio je trideset i šesti, dok je na 400 metara u plivanju perajama zauzeo trideset i peto mjesto.

Šestak je u sve tri isplivane discipline srušio osobne rekorde. Sljedeće natjecanje ove mlade plivače čeka već 1. ožujka u Rijeci.