Župan Tomislav Golubić prisustvovao 76. sjednici Izvršnog odbora Hrvatske zajednice županija

U Zagrebu je održana 76. sjednica Izvršnog odbora Hrvatske zajednice županija kojoj su, uime Koprivničko-križevačke županije, prisustvovali župan Tomislav Golubić i pročelnica Upravnog odjela za poljoprivredu, vodno gospodarstvo, zaštitu okoliša i zaštitu prirode Ivana Deskar.

Kako su izvijestili iz Županije, na sjednici su predstavljena izvješća o radu Hrvatske zajednice županija za 2025. godinu, financijsko izvješće te izvješće Nadzornog odbora, a raspravljalo se i o uspostavi Jedinstvenog računa riznice, programu “Škola ambasador Europskog parlamenta”, radu Centra za sigurniji internet te aktualnostima u području gospodarenja otpadom i izgradnje regionalnih centara za gospodarenje otpadom.


Članovi Izvršnog odbora upoznati su i sa zaključcima Radne skupine za poljoprivredu i ruralni razvoj, koja je istaknula potrebu za unaprjeđenjem upravljanja sustavima javnog navodnjavanja te jačanjem stručnih kapaciteta kako bi se osigurala učinkovitija provedba projekata.

Vezani članci

Najčitanije