Slaven pobjedom protiv Istre na Apašu do važna tri boda

Slaven Belupo danas je na Apašu u utakmici 27. kola SuperSport HNL-a pobijedio pulsku Istru s 2:0 i tako se vratio na pobjedničke staze. Važna su to tri boda Farmaceuta koji su sada, barem privremeno, skočili na peto mjesto prvenstvene ljestvice. Prva je to pobjeda Slavena na domaćem terenu nakon 23. listopada prošle godine.

Momčad Zorana Zekića povela je u 39. minuti. Marina je ubacio s desne strane, a Mudražija je potom glavom prebacio Majkića za vodstvo Slavena. Spretan i sretan pogodak Slavena.

Točku na ‘i’ stavio je iskusni Krstanović u 73. minuti. Bosec je napravio sjajan posao, prošao je po lijevoj strani i potom uposlio Krstanovića koji iz blizine šalje loptu u praznu mrežu pulske Istre.

Trener Farmaceuta Zoran Zekić u ovom susretu nije mogao računati na Kocijana i Žuljevića koji se još uvijek nisu dovoljno oporavili od ozljeda, a tri žuta kartona imao je Jambor.

Na otvaranju utakmice publika nije vidjela previše, a onda je u 15. minuti Mioč okušao svoj udarac s 20 metara. Lopta je otišla pokraj desne vratnice gola Istre. U 25. minuti Crnac je lijepo prošao po desnoj strani i čvrstom loptom pronašao Mudražiju koji ju nije dobro zahvatio. Otišla je pokraj gola. Samo tri minute kasnije opasan udarac Hoxhe obranio je Majkić. Koprivnička je momčad u vodstvo stigla u 39. minuti. Marina je centrirao, a Mudražija se odlično snašao na prvoj stativi i glavom zabio za vodstvo slavenaša. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, iako su gosti prijetili preko Mlinare, a Slaven preko Crnca.

U nastavku je prva zaprijetila Istra. Dugo se čekalo na priliku, a onda je Petrusenko u 65. minuti zatresao vratnicu kada je pucao iz daljine. Hlevnjak je mogao povećati vodstvo Slavena u 70. minuti. Farmaceuti su odigrali savršenu kontru, Mioč je uposlio Hlevnjaka koji se sam sjurio na gol gostiju, no nije uspio postići pogodak. Tri minute kasnije postavljen je konačan rezultat. Bosec je projurio lijevom stranom i uposlio Krstanovića koji mirno pogađa mrežu gostiju za svoj 121. pogodak u najvišem rangu hrvatskog nogometa.

U Koprivnici idućeg petka Slaven će ugostiti Varaždin, a utakmica će se igrati od 16 sati.