Slaven Belupo prekinuo gubitnički niz

Slaven Belupo sinoć je na gostovanju kod Šibenika u utakmici 13. kola HT Prve lige odigrao 1:1. Kako prenosi klikaj.hr ovo je 12. utakmica bez pobjede Slavenaša, no barem je prekinut gubitnički niz.

Trener Zoran Zekić ponovo je mijenjao sastav i sustav pa su u formaciji 4-4-2 Hadžić i Monjac dobili uloge napadača, a novi su u početnom sastavu bili i Marina, Brković i Lušić. Prema pisanju klikaj.hr prvi je priliku imao Šibenik, ali je Čović obranio udarac zatim je u 19. minuti došlo do sporne situacije kad je lopta pogodila ruku Maria Marina, a sudac Igor Pajač nakon duljeg gledanja snimke ipak pokazao na bijelu točku, a sigurnu realizaciju upisao je Marin Jakoliš.

U drugom poluvremenu Brković je bio blizu izjednačenja no lopta je išla pod gredu, zatim je priliku dobio Monjac no nije se najbolje snašao pred vratarem Šibenika. Slaven je nastavio s napadima, a Monjac je u 63. minuti pokušao iznuditi i kazneni udarac međutim zaradio je samo žuti karton zbog simuliranja. U 64. minuti Zekić je u igru poslao Krstanovića, Glavačića i Zapata, a Šibenik se orijentirao na obranu i kontre. Sjajnu priliku dobilo je i Kvržić pred kraj utakmice, ali i to je blokirala šibenska obrana. Velika ofenziva Slavenašima se pokazala dobitnom kad su u 82. minuti stigli do izjednačenja, iz kornera s desne strane ubacio je Glavačić, a precizan glavom je bio Kvržić.

Klikaj.hr piše kako do kraja nije bilo promjene rezultata pa je ostalo 1:1. Isti suparnici sastaju se u utorak u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa.