Župan Koren: Oporba predvođena SDP-om onemogućila kupnju novog mamografa, obnovu igrališta u Koprivnici, projektiranje učeničkog doma…

Župan Darko Koren kritizirao je većeras klub zastupnika SDP-a i HSLS-a zbog toga što su danas demonstrativno napustili sjednicu Županijske skupštine jer su time opstruirali donošenje rebalansa proračuna.


Naime, da bi se rebalans usvojio bilo je potrebno usvojiti ga većinom svih vijećnika, a ne samo onih koji su prisutni.

– Opstruiranjem rada Skupštine pod upitnost su stavili provođenje brojnih programa i projekata – kazao je Koren. Naglasio je da se ovime dovodi u pitanje energetska obnova zgrade koprivničke bolnice, osim toga pod upitnost je stavljeno financiranje brojnih udruga, povećanje sredstava za predfinanciranje EU projekata.

– Pod upitnost je stavljeno i povećanje sredstava za javnolinijski prijevoz, osiguranje dijela sredstava za obnovu dvorca Inkey te povećanje sredstava za sufinanciranje postavljanja solarnih panela na obiteljske kuće. Svega toga neće biti jer nismo mogli usvojiti rebalans proračuna – naglasio je Koren.

Posebno zabrinjavajućim smatra to što je ovime stopirana nabavka brojne dijagnostičke opreme za Opću bolnicu u Koprivnici. Između ostalog, ovime je stopirana nabavka novog mamografa u Križevcima vrijednog 140.000 eura, te opreme za stomatološku ordinaciju u Molvama, a stopirana je i nabavka novih vozila za Hitnu medicinu.


– Neće biti ni novca za Zavod za javno zdravstvo, odnosno za unaprjeđenje njihovih laboratorijskih djelatnosti za što je rebalansom trebalo biti osigurano 300.000 eura – posebno je naglasio Koren.

Između ostalog rečeno je da je potezom oporbe izbijena mogućnost sufinanciranja potpomognute oplodnje što je i bio prijedlog oporbe.

– Žao mi je što je ovime propala mogućnost da se rebalansom proračuna osigura 400.000 eura namijenjenih za revitalizaciju sportskog igrališta Srednje škole u Koprivnici. Isto tako onemogućeno je i projektiranje učeničkog doma u Koprivnici – kazao je Koren i dodao kako će idući rebalans županijskog proračuna biti tek na jesen.

Svi koji su napustili današnju skupštinu, zaključio je župan Koren, pokazali su koliko im je istinski stalo do razvoja naše županije.

Vezani članci

Najčitanije