Podravka Vegeta remizirala u Poljskoj

Rukometašice Podravke Vegete danas su u Poljskoj odigrale prvu utakmicu 3. pretkola Europske lige.

Hrvatske doprvakinje odigrale su vrlo dobru utakmicu, pružile su snažan otpor poljskim prvakinjama te se kući vraćaju s rezultatom koji obećava uoči revanša u Koprivnici.

Na odmor su domaće igračice otišle s prednošću od 12:9, piše Klikaj.hr. U prvom dijelu igrale su se jake obrane s obje strane, napadi su trajali dugo pa je tako i palo malo golova.

Zaglebie Lubin najveću je prednost od 11:7 stekao u završnici prvog poluvremena, dok je početkom nastavka vodio 15:10.

Ipak, naše rukometašice uspjele su se vratiti te su u 47. minuti golom Ane Pandže izjednačile na 19:19, da bi ista igračica u 56. minuti pogodila za preokret i vodstvo od 23:24, navodi Klikaj.hr.

Domaće rukometašice su u preostalom vremenu izjednačile na konačnih 24:24, što je odličan rezultat u prvom ogledu za pomlađenu koprivničku ekipu.

Uzvratni susret odigrat će se u ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’ u Koprivnici u petak, 9. prosinca s početkom u 18 sati.

Bolji u dvije utakmice prolazi u skupinu Europske lige gdje su prve utakmice na rasporedu u siječnju 2023. godine.

– Što reći, prava drama, pravo čudo, preokrenuli smo, u drugom poluvremenu bili bolja ekipa, unijeli nervozu domaćoj ekipi i na kraju u zadnjim sekundama imali i šansu za minimalno vodstvo i pobjedu, a nekoliko minuta prije kraja priliku i da se odvojimo na +2 – poručuju iz Kluba i dodaju kako je ovo bio velik izazov za naše cure, posebice nakon dugog putovanja, no, djevojke su izvukle zadnje atome snage da ostanu u utrci za prolazak u daljnju fazu.