Humanitarna akcija Dan ružičaste vrpce, čiji je cilj upozoriti na važnost ranog otkrivanja raka dojke, ove se godine obilježava 3. listopada na Zrinskom trgu ispred Pivnice u Koprivnici, u razdoblju od 9,30 do 12 sati. Tog istog dana u večernjim satima Gradska vijećnica bit će osvijetljena u ružičastu boju.
Podjelom ružičastih vrpci i edukativnog materijala o samopregledu dojki Udruga žena s bolestima dojke Nada želi skrenuti pozornost na važnost prevencije raka dojke i važnost odlaska na preventivne preglede i mamografiju u sklopu Nacionalnog programa ranog otkrivanja raka dojke.
Obilježavanjem ovog dana potiče na razmišljanje i djelovanje u vezi preventivnih pregleda i na aktivniju brigu o vlastitom zdravlju kao najvećem bogatstvu.







